MHRS Randevu Al

MHRS Aile Hekimi Randevu Alma Alo 182

E-devlet tarafından kurulan MHRS Aile Hekimi Randevu Alma Alo 182 sisteminden randevu almak çok kolay. Bu yazımızda mhrs randevu alma konusunu işleyeceğiz. Sizler için vereceğimiz bilgiler doğrultusunda aile hekiminizden randevu alabileceksiniz. Gelelim konumuza ve nasıl randevu alacağınıza. Hadi konumuzu incelemeye başlayalım…

MHRS Aile Hekimi Randevu Alma

Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığının hazırladığı Merkezi Hekim Randevu Sistemi yani MHRS randevu alabilirsiniz. Sizin bağlı olduğunuz Aile hekiminden randevu almak için yazımızın devamında bulunan siteye giderek randevu almanız gerekecektir.

MHRS nasıl randevu alırım ?

MHRS Aile Hekimi randevu almak için ilk olarak MHRS Portal‘ına giriş yapıyoruz.

MHRS Aile Hekimi Randevu
Resim 1

MHRS Portalına girdikten sonra hangi ilde yaşıyorsanız ilinizi seçiniz. (Resim 1)

182 randevu al
Resim 2

Resimde gördüğünüz gibi sizin gitmenizi istediğiniz hastaneyi bulmanızı isteyecek. Kurumlar kısmından hangi hastaneden randevu almak istiyorsanız onu seçiyorsunuz. Biz örnek olarak Atatürk Hastanesi randevu almayı seçtik. (Resim 2)

randevu al mhrs
Resim 3

Yukarıda gördüğünüz gibi Kurumu seçiceksiniz ve MHRS Randevu Al tuşuna basınız. (Resim 3)

mhrs-aile-hekimi-randevu-alma-3

MHRS Randevu al tuşuna bastıktan sonra e-Devlet şifreniz varsa giriş yapabilirsiniz. Yada sisteme Üye Ol diyerek gerekli bilgileri doldurup kayıt olabilirsiniz. Ben e-Devlet ile Giriş yapacağım öyle devam edeceğim. Siz hangi şekilde girmek istiyorsanız ona göre giriş seçeneğini seçebilirsiniz.

mhrs-aile-hekimi-randevu-alma-4

Gerekli bilgileri doldurup gitmek istediğiniz kliniği seçtiğiniz andan itibaren MHRS Randevu sistemi size doktorları ve saatlerini gösterecektir. Bu kısımdan sonra doktorunuzu seçip onaylamanız yeterlidir.

Telefonla Hastane Randevusu Alma

Ben teknolojiyi sevmiyorum kardeşim ben telefonla randevu almak istiyorum diyorsanız bu işlemleri yapmanıza gerek kalmadan Alo Sağlık Bakanlığı hattı 182 arayabilirsiniz. Telefonla aradıktan sonra sizin hangi ilde, hangi hastane ve bölümden randevu istediğiniz sorulacaktır. Bu bilgileri verdikten sonra randevunuzu alabilirsiniz. Aile Hekiminden aldığınız randevulara gitmeniz önemlidir. Aynı doktordan 2. randevu alabilirsiniz ancak 3. randevu almanızda sıkıntılar ile karşılaşabilirsiniz. Bu günlük makalemizi burada bitirelim. Bazı önemli noktaları maddeler halinde belirtelim.

  • Randevunuzu en erken 1 gün önceden alabilirsiniz. 15 gün sonraya kadar randevu alma şansınız var.
  • Alo 182 aradığınızda en fazla 4 kişi için randevu alabilirsiniz.
  • Aynı güne hastaneden kaç tane randevu alabilirim diye soruyorsanız onuda cevaplayalım farklı hastanelerden gün içerisinde 2 tane randevu alabilirsiniz.
  • Randevu aldığınız hastanede 40 dk önceden bulunmanız gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.