Google Chrome Not Responding

Google Chrome Not Responding hatası kesin çözümü

Google Chrome Not Responding hatası nasıl düzeltilir ve kesim çözümünü sizlere bu makalemizde anlatacağız. Uzun zamandır makale yazmadığımı fark ettim. Google Chrome güncellemesi ile beraber bilgisayarımda Google Chrome’un çok yavaş açılması nedeni ile saatlerce hatayı araştırdım ve sonunda sorunu buldum. Sorunun çözümü için doğru adreste olduğunuzu bunun dışında başka adrese bakmanıza gerek kalmayacağını Google Chrome Not Responding %100 kesin çözümü olduğunu belirtmek isterim.

Google Chrome yıllardır kullanan birisi olarak eklentilerin yol açtığı sorundan dolayı bu hatayı aldım ve uzun süre düzeltemedim. Kullandığım bir eklentinin son güncellemesinden sonra cihazımda inanılmaz bir kasılma ve yavaşlama oldu. Google chrome açtığımda uzun bir süre bekleyip ardından kendine gelmesini beklemekten bunaldım çözüm bulma yoluna koyuldum. Onlarca işlem yaptım ama açıkçası bir işe yaramamıştı. Ancak daha sonra sorunun en basit şekilde çözümlenmesi için çalışmalara başladım ve sorunu çözdüm

Google Chrome Not Responding hatası kesin çözümü

Google Chrome Not Responding hatasının çözümü aslında çok basit. Chrome uygulamalarınızdaki çakışmalar veya senkronize hatalarından kaynaklı zamanla problem yaşayabiliyorsunuz. Ama sorun etmeyin bunların çözümü çok ama çok kolay. Chrome açtığınızda siyah ekran hatası alıyorsanız yada bembeyaz ekran sizi karşılıyor belli bir süre sonra açılıyorsa yapmanız gerekenler basit. Chrome kökten silip yeniden yüklemeniz gerekecek. Şimdi bu nasıl olacak diye merak edenleriniz olabilir. Bilgisayarınızdan Google Chrome program ekle kaldırdan sildiğinizde aslında eski bilgileriniz silinmiyor. Buda size büyük bir sıkıntı yaratıyor. Bunun için ilk olarak yapmanız gereken işlem köklü silme programlarından birini yüklemeniz olacak. Ancak buda size çözüm olmayacak sadece çözümün ilk aşaması olacaktır. IObit Uninstaller programını ilk olarak indirin ve program içinden Chrome uygulamasını silin. Windows 7 ve 10’da daha çok yaşadığımız bu sorunu çözmek için chrome kaldırdıktan sonra kalan izlerini de silmek gerekiyor.

  1. İlk olarak bilgisayarınızda Bilgisayarıma geliniz ve C:\Users\KullanıcıADI\AppData\Roaming\Google yazın. Kullanıcı adına sizin windows açılırken giriş kısmında yazan kullanıcı adını yazmanız gerekmektedir. Eğer kullanıcı adını bulamıyorsanız Bilgisayarıma girin C klasörüne tıklayın ve kullanıcılar kısmına girerek kullanıcı adınızı öğrenin.
  2. Daha sonra Google klasörünün içindeki tüm dosyaları kesip başka bir yere yapıştırın. Bu sizin ne olur ne olmaz diye yedeğiniz olacak. Google içindeki klasörler aslında sildiğiniz Google Chrome’un verilerini gizlediği için ne kadar Chrome yüklerseniz yükleyin eski Chrome özelliklerinin yeniden geldiğini göreceksiniz. Onun için bu dosya içindeki dosyaları silin
  3. Dosyaları sildikten sonra Google kendi Chrome indirme sayfasından Chrome indirin ve kurun.

Google Chrome Not Responding hatası kesin çözümü bu şekildedir. Artık chrome eskisinden daha hızlı açılacak çünkü sıfır bir chrome kurdunuz. Ancak buradaki tek sıkıntı eğer şifrelerinizi kayıt ettiyseniz görünmemesidir. Bunun içinde silmeden önce yedeklemek isterseniz yapmanız gereken çok basit.

Google Chrome girin sağ üst köşede bulunan 3 nokta işaretine tıklayın. Ayarlar kısmında en üstte kişi kısmında Chrome ile hesabınızı açın ve senkronize olmasını bekleyin. Senkronize işleminde şifreleriniz senkronize olacaktır ve yeni chrome kurduktan sonra Ayarlar – Kişi kısmından chrome profilini aç diyeceksiniz. Gmail hesabınızı ve şifrenizi girdikten sonra senkronize başlayacak ve eski şifreleriniz kayıt geri gelecektir.

Umarım faydalı olmuştur eğer kafanıza takılan soru olursa bize yazmaktan çekinmeyin. Yorumlar kısmından bize yorumunuzu bırakarak yardım alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.