istart.webssearches.com virüsü nasıl silinir ?

istart.webssearches.com anasayfa virüsü nasıl silinir ?Geçen günlerde arkadaşımın dosya indirmek için yanlış bir programa tıklaması ile birlikte chrome, firefox ve internet explorer dosyalarınıza istem dışı olarak bulaşır ve arama motorunuzu değiştirir. Ana sayfam değişti nasıl düzeltebilirim şeklindeki sorularınıza da cevap verecek bu makalemizde asıl olarak istart.webssearches.com nasıl sileceğimizi size anlatacağız.

istart.webssearches.com Anasayfamı değiştirdi arama motoruma bağlanamıyorum sorularını duyar gibiyim. Heyecan yapmanıza gerek yok sizlere yardımcı olacağız şimdi sakin olun ve arkanıza yaslanarak bu makalemizi okuyun.

istart.webssearches.com arama motorunuzu değiştirir ve size arama yaparken doğru sonuçlar çıkarmaz. Bu makalemizde sizlere istart.webssearches.com kaldırma ve istart.webssearches.com probleminden kurtulmayı anlatacağım.

istart.webssearches.com nasıl kaldırabilirim

istart.webssearches.com’u kaldırmak için yapmanız gereken çok basit bir işlem. Bunun için ilk olarak ADWCleaner programını indiriyoruz. ADWCleaner programını burayan tıklayarak indirebilirsiniz. Tam site vermiyorum nereden indirmek isterseniz özgürsünüz. Bizim için ihtiyaç olan tek program ADWCleaner.

Bu programı indirdikten sonra tarama yapıyorsunuz. Tarama sonucunda size gördüğü hataları gösteriyor ve siz bu program sayesinde temizle tuşuna basarak bu sıkıntılı dosyaları silebiliyorsunuz.

ADWCleaner programı nedir ? – Ne işe yarar ?

Anasayfanızın kilitlenmesi yada istemediğiniz arama motorlarının internet explorer, chrome, ve firefox gibi tarayıcılarda çıkmasına karşı geliştirilmiş bir programdır. Bu program sayesinde anasayfanızda değiştiremediğiniz arama motorlarını değiştirebilirsiniz. Kısaca anasayfam kilitlendi nasıl değiştirebilirim diyenler için birebir program…

Ücretsiz reklam yazılımlarınızı tarayıcınızdan siler. Böylelikle saçma sapan sayfaların açılmamasına, saçma sapan reklamlarla karşılaşmazsınız.

istart.webssearches.com Anasayfadan silme

 • ADWCleaner indir çalıştır.
 • ADWCleaner açıldıktan sonra tüm tarayıcılarınızı kapatın ve SCAN ( Tarama ) tuşuna basın.
 • Tarama bittikten sonra aşağıdaki sekmelerde internet explorer, firefox, chrome, registry sekmelerine tek tek tıklayarak temizliğinizi yapınız.
 • Not: Her temizlemede pc kendini yeniden paşlatacağını unutmayınız.
 • Daha sonra tüm işlemler bittikten sonra önerimiz tarayıcınızı fabrika ayarlarına döndermeniz daha sağlıklı sonuçlar verecektir.

Chrome istart.webssearches.com silme kaldırma

 • Yukarıdaki belirttiğimiz ADWCleaner indirin çalıştırın. SCAN tuşu ile taradıktan sonra CLEAN ( TEMİZLE ) tuşuna basınız.
 • Daha sonra chrome açıp www yazdığınız yere chrome://settings/ yazınız ve Ayarlara tıklayınız. Ayarlara tıkladıktan sonra açılan pencerede en alta inip Gelişmiş Ayarları Göstere tıklatıktan sonra en alt kısımda Tarayıcı Ayarlarını Sıfırlayına tıklayıp Chrome ayarlarınızı sıfırlamanızı öneririm.

istart.webssearches.com

Firefox istart.webssearches.com silme kaldırma

 • Yukarıdaki belirttiğimiz ADWCleaner indirin çalıştırın. SCAN tuşu ile taradıktan sonra CLEAN ( TEMİZLE ) tuşuna basınız.
 • Firefox sağ üxt köşesinde bulunan 3 çizgili ayar sekmesine tıklayınız. Alt kısımda yardım menüsü linkine tıklayınız daha sonra Sorun Giderme tıklayıp firefox sıfırlayın.
 • Yukarıdaki işlem zor geldiyse firefox açtıktan sonra www yazılan yere about:support yazdığınızda aynı sayfaya kısa yoldan gider. Daha sonra Firefox tarayıcısını sıfırlaya tıklamanız yeterli olacaktır.

istart.webssearches.com

Internet Explorer istart.webssearches.com silme kaldırma

 • Yukarıdaki belirttiğimiz ADWCleaner indirin çalıştırın. SCAN tuşu ile taradıktan sonra CLEAN ( TEMİZLE ) tuşuna basınız.
 • İnternet explorer için resim koymaya gerek görmedim. Direk olarak Ayarlar girdikten sonra Gelişmiş Kısmına geldiğinizde sıfırla seçeneğini göreceksiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Chatline üyelik iptali nasıl yapılır ? başlıklı makalemizde avea chat line iptal, chatline iptal ve turkcell chat line iptal hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumunu Sorunu Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.