Whatsapp Mavi Tik Nedir ?

whatsapp mavi tik iOS ve Android işletim sistemlerinde Whatsapp güncellemesi yapan kullanıcıların ilk gözüne çarpan yeni özelliklerinden biri iki tane yan yana çıkan whatsapp mavi tik işareti oldu. Whatsapp Mavi Tik nedir soruları da tabiki yavaş yavaş gelmeye başladı. Görenler görmeyenlere anlatsın milletimiz bilgi sahibi olsun.

Yazımızın devamında “Whatsapp Mavi Tik” nedir açıklayacağım ama whatsapp’ın bazı özelliklerinden bahis etmek istiyorum.

Whatsapp Nedir ?

İlk olarak kullanmayan arkadaşlarımız olabilir bunun için bir kaç bilgi versek güzel olur diye düşünüyorum.  iOS, Androis, Nokia, Windows Phone işletim sistemlerinde çalışan bir yazılımdır.

Yazılımı indiren kişiler ilk olarak cep numaralarını doğru olarak girmeleri ve telefon numarasına whatsapp’ınızı onaylamanız gerekir. Onayladıktan sonra telefonunuzun listesini kullanarak whatsapp kullanan arkadaşlarınızı gösterir. Bu kişilerle internet paketiniz varsa veya wifi kullanıyorsanız iletişime geçebilir sms, resim, video ve haritadan konumunuzu yollayabilirsiniz. Ayrıca sesli mesajda yollamanızı sağlar.

Whatsapp Aktivasyon Kodu Gelmiyor Ne Yapabilirim ?

Whatsapp aktivasyon kodunu alamıyorsanız büyük ihtimal hesabınızda kontur yoktu yada reklam smslerine kapalı ise cevap alamayabilirsiniz. Bunun için hesabınıza kontur yükleyiniz ve sms reklamlarını aktif hale getirmek için operatörünüze ulaşınız.

Whatsapp Mavi Tik Nedir ?

Whatsapp whatsapp mavi tik bu işareti artık sıkça göreceksiniz. Çünkü whatsapp’ın yeni özelliği olan bu sistem oldukça faydalı. Faydalı olduğu kadar da aslında sıkıntı yaratabilecek bir durum. Çünkü artık mesajı okuduğunuz an gönderilen tik mavi renk olacak ve karşı taraf mesajın ulaştığını ve okunduğunu anlayabilecek.

Whatsapp’ın Yanındaki Tik İşaretleri Ne İşe Yarıyor ?

  • Birinci tik işareti Whatsapp mesajın başarı ile gönderildiğini belirtiyor.
  • İkinci tik işareti Whatsapp mesajının ulaştığını belirtiyor.
  • Üçüncü tik işareti ise Whatsapp mesajını karşı tarafın okuduğunu belirtiyor.

Bunca anlatımdan sonra hala whatsapp’ınız yoksa sizler için link adresini vereyim indirerek kullanabilirsiniz. Whatsapp indirmek için lütfen buraya tıklayınız.

Bir önceki yazımız olan Vodafone TL transferi nasıl yapabilirim? başlıklı makalemizde Cep lira trasnferi, Vodafone ve Vodafone Kontör transferi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumunu Sorunu Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.