Yaşlanma Nasıl Önlenir

Yaşlanma Nasıl Önlenir ? Yaşlanma önleyici öneriler

Yaşlanma Nasıl Önlenir ? konusunda hazırladığımız makalemizde yaşlanma önleyici bitkilerden ve yaşlanma önleyici kürler nasıl hazırlanır sizlerle paylaşacağız. Yaşlanma sürecini tersine çevirecek bu yöntemleri sizlerle paylaşmayı hedefliyoruz. Bu makalemizde yaşlanma karşı vereceğimiz bitkisel ilaçların faydalarındanda sizlere bahsedeceğiz.

Yaşlanma nasıl önlenir ?

Yaşlanmayı öncelemek için ilk olarak yaşam standartlarınızı değiştirmeniz gerektiğini ve buna uygun yaşamanız gerektiğini unutmayınız. Yaşlanmayı önlemek için bir çok bitkisel ilaç bulunmakta ama sizlerin yaşam kalitenizi arttırmanız vücudunuza ilk olarak etki edecektir. Hormonların etkisi ile yaşlanma sürecinizi yavaşlatabilirsiniz. Bunun için ilk olarak iyi bir uykuya ihtiyacınız olacaktır. Doğru bir şekilde uyuduğunuz taktirde hormonlarınız tam olarak çalışacak ve vücudunuzun yaşlanmasını yavaşlatıcı etki gösterecektir. Yaşlanmanın en büyük etkisi alkol ve tütün ürünleri olduğunu unutmayınız. Bu ürünleri kullanmayı bırakmanız gerekir ve sağlıklı yaşam için düzenli olarak vücut germe hareketleri yapmanız gerekmektedir.

Antioksidan yiyecek ve içeceklerin faydası nelerdir ?

Her gün iki bardak antioksidan bitkiler içmeniz gerekmektedir. Antioksidanlar, oksijen moleküllerinin doğal olarak varolan ve vücudunuza hasar vermesi sonucu yaşlanmayı hızlandıran serbest radikal moleküllerin etkisiz hale gelmesine neden olup vücut tahribatını azaltıcı yönde etkisi olacaktır. Şifalı bitkiler dışında bir çok meyvede antioksidan özellik gösterir. Meyve olarak kırmızı renkli meyve tüketimini abartıya kaçmadan tüketmelisiniz. Eğer kahve triyakiliğiniz varsa bunun yerine antioksidan bitkiler içmeniz oldukça önemlidir.

Yaşlanmayı önleyici öneriler

 • Her gün 2 bardak antioksidan içeren bitki çayları tüketin
 • Her gün en az bir porsiyon yeşil bitkilerden oluşan salata tüketin. Bu bitkiler arasında ıspanak ve hindiba bitkisini kullanarak salatalar hazırlamanızı öneririz.
 • Yeşil yapraklı bitkiler kalp rahatsızlığı ve kanser gibi etkenlere önleyici etki ettiğinden tüm bitkileri belirli bi dozda almanız bu tip sıkıntıları önlemenize neden olacaktır.
 • Her gün 1 avuç ayçiçek kuruyemiş yiyin çünkü E vitamini en yüksek kuruyemiş ayçicektir. 25 gramdan fazla tüketmeyiniz.
 • Her gün 1 kök brokoli ve kereviz tüketin. Lifli yapısı ile oldukça önemlidir. Ayrıca A vitamini içerdiği için antioksidan olan beta karoteni yüksektir.
 • Kerevizin faydalarını saymakla bitmez. Ancak en başta anlatacağımız özelliği kereviz kan damarlarını kan damarlarının genişlemesine neden olur ve yüksek tansiyonu önler. Yüksek tansiyonu içerisinde bulunan apigenin adlı kimyasaldan dolayıdır.
 • Meyvelerin suyunu çıkarmadan yiyiniz çünkü meyvelerin lifli yapısından ayrılarak suyunu içmeniz hazmını yavaşlatır ve lifli yapının faydalarını yok eder.
 • Et tüketimini azaltın ve sebze yemeyi arttırın.
 • Zeytin yağı kullanınız çünkü ayçiçek yağı ve mısır özü yağı çoklu doymamış yağlardır. Zeytin yağı tekli doymamış yağdır bunu açıklamak oldukça spesifik durum ancak basit bir şekilde anlatmak gerekirse tekli doymamış yağlar sağlığınız için faydalıdır.
 • Düzenli cinsel hayatınızın olması cildinizi ve hormonlarınızı canlı tutar bunu açıklama gereği bile duymuyorum 🙂
 • Her gün düzenli yürüyüşler Yaşlanma Nasıl Önlenir sorunuzun asıl yanıtı olduğunu unutmayınız. En az yarım saat tempolu yürüyüş yapmanız sizi ruhen dinlendirecektir.
 • Kesinlikle D vitamini alın D vitaminin tek kaynağı güneştir. Öğlen saatlerini 1-2 saat geçtiğinde 10-15 dakika güneşlenmeniz sağlığınız için önemlidir.

Sağlık bölümünde sizlerle paylaştığımız konular ile yaşlanmanızı önleyici bitkiler hakkında da bilgiler bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.