Mobil ve Masaüstüne Farklı Reklam Kodu Gösterme

WordPress kullanıcılarının bir çoğunun aradığı bu konu ile sizlerde kolay bir şekilde reklamlarınızı düzenleyebilirsiniz. WordPress kullanıcıları adsense reklamlarını mobilde farklı göstermek için araştırma yaptığını gördük ve bu konuda sizler için araştırma yaptık. Anlatacağımız kod ile hiçbir sıkıntı yaşamadan mobilde farklı reklam boyutları gösterebilirsiniz. Mobil ve Masaüstüne Farklı Reklam Kodu Gösterme konumuzu gelin beraber inceleyelim 🙂

Mobil ve Masaüstüne Farklı Reklam Kodu Gösterme

Reklam kodlarını düzenleyip eklemeniz için size önereceğimiz kodu kullanmanız yeterli olacak ancak şunu unutmayın eski temalarda mobil temanız yoksa bu reklam kodu sizin için bir anlam ifade etmeyebilir. WordPress sitenizde masaüstü görüntüleme yapanlara göstereceğiniz reklam büyük ve geniş olabilir, ancak adsense kullanıyorsanız bu kısımda size sıkıntı yaratacaktır. Çünkü adsense’nin yeni reklam politikasına göre 300×250 ve üzeri adsense reklamları mobilde kullanmanız yasaklandı. Bundan dolayı da sıkıntı yaşamamız adına sizlere vereceğimiz çok işinize yarayacaktır.

WordPress Sitenize Ekleyeceğiniz Reklam Kodu

<center>
<?php if(wp_is_mobile()) : ?>

Mobilde görünecek reklam kodu
<?php else: ?>

Masaüstünde görünecek reklam kodu
<?php endif; ?>
</center>

Bu kısımda ki kod görünmüyorsa buradan tıklayarak kodu alabilirsiniz. Bu kodu temanıza ekleyerek kullanma şansınız var. Eğer ben reklam kodunu eklemeyi bilmiyorum diyorsanız yoruma bilgilerinizi bırakırsanız yardımcı olmaya çalışırım. Single.php gibi sayfalarınızda bu kodu gerekli yerlere yerleştirmeniz yeterlidir.

WordPress reklam kodunu sağa yaslı nasıl yapabilirim ?

Bu kısımda da yukarıda txt dosyası olarak verdiğimiz kısımda onuda ekledim left right olan kısmı kendinize göre değiştirerek hangi yöne hizalamak istiyorsanız hizalayabilirsiniz. Eklentisiz olarak wordpress reklam kodunu mobilde ve masaüstünde nasıl gösterebilirsiniz anlattık ancak bilgi seviyenizi bilemediğim için eksik görüyor olabilirsiniz yorum yaparak bu konuda bizden yardım alma şansınız var.

<div style=”float:right;display:inline;margin:5px 5px 5px 5px;”>

Eğer sağa yaslı olsun diyorsanız bu kod işinize yarayacak sağdan soldan alt ve üsttende 5px boşluk bırakacak böylelikle yazınıza yapışmamış olacak. Bu kısıma reklam kodunuzu ekleyerek nereye hizlamak istiyorsanız hizalayabilirsiniz. 

</div>

One thought to “Mobil ve Masaüstüne Farklı Reklam Kodu Gösterme”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.