Kredi Kartımdan para çekildi nasıl itiraz ederim ?

Bugün ki konumuz isteğiniz dışında kredi kartından para çekilmesine nasıl itiraz edeceğinize dair bilgiler içerecektir. Bu konuyu okuduğunuza göre bir çok insanın kredi kartı maduru olduğu gibi sizde madur olmuş olma ihtimaliniz yüksek bundan dolayı şimdiden geçmiş olsun diyelim. Kredi Kartımdan Para Çekildi İtiraz Etme konumuzu sizinle detaylı olarak inceleyelim eğer sorunuz olursa yazımızın altından yorum bırakarak bize ulaşabilirsiniz.

Kredi Kartımdan para çekildi nasıl itiraz ederim ? başlıklı konumuzu incelemeye başlayalım

Kredi Kartımdan para çekildi nasıl itiraz ederim

Kredi Kartımdan başkası nasıl para çekmiş olabilir ?

Kredi Kartımdan para çekildi nasıl itiraz ederim başlıklı konumuzu incelemeden bu durumun nasıl gerçekleştiğini anlatmaya çalışalım. Kredi kartınızdan büyük ihtimal internet üzerinden para çekilmiş olabilir. Sizin adınıza ttnet, vodafone, turkcell, turk telekom avea hatlarının borçları ödenmiş olabilir yada n11.com, hepsiburada.com gibi sitelerden kartınızla alışveriş yapma olasılıkları yüksek. Peki bunları nasıl yapıyorlar. Kartınızı internet üzerinden kullandığınızda bu tip durumlarla karşı karşıya kalma ihtimaliniz olabiliyor. Bunun nedenleri bir çok firma 3D güvenlik sistemini yani sms ile onay sistemini kullanmamasından kaynaklanıyor. Yada n11 gibi sitelerden alışveriş yaptığınızda bir daha ki alışverişleriniz için kartı kayıt etmek istediklerini söylediklerinde sizde kabul ederseniz bir şekilde kartınızın bilgilerinin çalınma ihtimali olabiliyor. Bu nedenle ne kadar güvenilir olursa olsun kartınızı hiçbir alışveriş sitenize kayıt etmeyiniz. Peki bunun dışında ne gibi işlemler yapıp kartınızı çalmış olabilirler. Bilgisayarınıza sizin dikkatiniz dışında keyloger isminde klavye kayıt sistemi atmış olabilirler. Bu durumda yazdığınız herşeyi hırsızlar keyloger sayesinden okuyabilir ve bilgilerinizi kullanabilir.

Kredi Kartımdan para çekildi nasıl itiraz ederim ?

Kredi Kartımdan para çekildi nasıl itiraz ederim? gelelim bu konumuzun ana konusuna. Kredi kartınızdan para çekildi ise paranızı banka iade etmekle yükümlüdür. Ancak bunun için bazı prosedürleri olduğunu unutmayınız. İlk olarak çekim yapıldığı anda hemen bankanızı arayarak 1 tuşuna basıp çalıntı / kayıp sekmesinden kartınızı iptal etmeyi talep edin.  İsteğiniz dışında çekilen işlemleri söyleyerek itiraz talep edin. Kredi kartı ödeme itirazı yaparken ödeme yapılan firmayı gününü, saatini ve dakikasını söylemeyi unutmayın. Daha sonra sizlere bankanın yollayacağı itiraz formunu mailinizden çıktısını alıp banka ödeme itiraz formunu doldurun. Doldurduğunuz formu bankanın fax numarasına faxlayınız itirazlarınızda isim soyisim ve imza atmayı unutmayınız. Doldurduğunuz bilgiler doğrultusunda 30 güne kadar iade gerçekleştirir. Yurt dışına ödeme yapıldığında durumlarda bu süreç biraz daha uzun olabiliyor.

Kredi Kartı bilgilerim çalınmaması için neler yapmalıyım ?

  • İlk olarak 3D güvenlik sistemi tercih ederek alışveriş yapınız.
  • Kredi kartı bilgilerinizi klavyeden değil size verilen rakam menüsünden mause ile tuşlayarak giriniz.
  • Kredi kartınız yerine sanal kart talep edin ve sanal kartınızla alışveriş yapınız.
  • Bilgisayarınızda virüs programı mutlaka bulunmalı ve virüs programı olan bilgisayardan alış veriş yapmanızı öneririz
  • Güvenli olmayan hiçbir siteden alışverişte bulunmayınız.
  • Ortak wifi alanlarında internetten alışveriş yapmamaya özen gösteriniz
  • Alışveriş yapmadığınız durumlarda bankanızı arayarak kredi kartı internet üzerinden alışverişe ve mail order sistemine kapatınız.

Bankaya Kredi Kartı itirazı ödeme itirazı yaparken detaylı bir şekilde durumu açıklamaya özen gösterin kartınızı iptal ettirdiğimize emin olun.

Kredi kartı itiraz formu

Kredi kartı itiraz forumlarını sizlerle paylaşıyoruz ancak adresleri sürekli güncellemekte güçlük çekebiliriz eğer linke ulaşılamıyorsa lütfen mailde belirtiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.