Ginko Nedir

Ginko Nedir ? Ginkgo Biloba Faydaları

Ginko Nedir ? Ginkgo biloba Faydaları nelerdir ? sorusunun cevabını vereceğiz. Son zamanlarda herkesin ağzından düşmeyen Ginko ile yaşlanmayı ve vücudunuzun dinç kalmasını sağlayabilirsiniz. Özellikle yaşlanmayı önleyici bitkisel reçetelerin başında gelen bu bitki ile yaşlanma hızınızı azaltacak ve daha sağlıklık yaşayacaksınız. Ginko’nun Faydaları hakkında da sizlerle paylaşacağımız bilgiler oldukça önemli olduğunu bilmelisiniz.

Ginko Nedir ? Faydaları nelerdir ?

Ginko yaşlanmanın nörolajik sistemindeki hasarları en aza indirmek için kullanılan oldukça enteresan bitkilerden biridir. Özellikle Avrupa’da çok miktarda tüketilen bu bitki üzerine bir çok araştırma yapılmıştır. Ginko’nun en büyük özelliği beyindeki kan akışının artmasına neden olur. Ginko’nun faydalarını anlatırken en çok değinmek istediğimiz konuda bu aslında. Çünkü ginko beyindeki akışı arttırması ile hem alzheimer hastalığını önler, hemde demans hastalığından muzdarip olanlar için oldukça önemlidir. Alzheimer önleyici ve tedavi eden bitki Ginko’dur.

Ginko Faydaları nelerdir ?

Ginko nedir diye yukarıda açıkladık şimdi biraz daha konuyu açalım ve faydalarından sizlere bahsedelim. Ginko beyindeki kan akışını arttırması ile stresi azaltıcı ve insanların daha sosyal olmasını sağlamaktadır. Ginko ile beyninizi güçlendirir ve çok daha berrak düşünmenize neden olur. Yaşlıların zinde kalmasına ve beynin yaşlanmasını azaltıcı etkisi vardır. Ginko’nun faydalarını saymakla bitmez. Beyne giden kan akışının artması nedeni ile hafızada tutma güçlü çekenler için çok önemlidir. Zihnin uyanık kalmasını , kulak çınlamasını öneleme, anksieteyi ortadan kaldırır.

Ginko Ağacı

Ginko AğacıGinko ağacı çok devasal bir ağaçtır ve Türkiye’de bulunmamaktadır. Ginko’nun devasal olmasına rağmen Ginko ilacı üretmek için çuvallarca yaprak kullanıldığını belirtmek gerekir. Ginko ağacı bir çok ilacın standart maddeleri arasında yer alır. Ginko ilacını aldığınız firmaya dikkat etmelisiniz. Çünkü standardize etme konusunda bir çok firma doğru değerleri bulamamaktadır. Kapsül olarak ginko ilacı 60 miligram ile 240 miligram arasında değişir. Günlük 240 miligramdan fazla kullanmamanız önemlidir. Aşırı dozda ginko almanız durumunda huzursuzluk, alınganlık ve ishale neden olur. Ginko’nun zararları fazla tüketildiğinde ortaya çıkmaktadır. Doğru dozlarda alınan ilaçlar oldukça faydalıdır.

Ginko Türkiye’de gingko olarakta bilinmektedir. Aslında ağacın yaprağına Gingko deniliyor. Ağaca ise Ginko denilmekte bunu ek bilgi olarak ekleyelim 🙂

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.