Facebook arkadaş ekleme butonu

Facebook geçici engellenme durumu nasıl kaldırılır ?

Facebook geçici engellenme durumu nasıl kaldırılır ?Başlığın baya uzun olduğunun farkındayım. Bu işlemi yapman geçici olarak engellenmiş durumda hatası alan bir çok arkadaşımız bu engeli nasıl kaldırılacağına dair sorular sormakta. İlk olarak bu hatanın nasıl oluştuğu hakkında sizlere ufak bilgi vermek istiyorum.

Facebook üzerinden karşılaştığınız bu engeli kaldırmanın yolu yok. Sadece sabredip beklemeniz gerekmetedir.

Facebook geçici engellenme durumu nasıl kaldırılır ?

Bu işlemi yapman geçici olarak engellenmiş durumda hatası nasıl oluşur ?

Facebook’tan oluşturduğunuz profillerde olduğundan fazla istek göstermenizden doalyı oluşmaktadır. Nedenlerini şu şekilde sıralamak mümkün diye düşünüyorum.

 1. Face gruplara günde 50’den fazla ekleme isteği göndermek
 2. Face gruplara olduğundan fazla aynı iletiyi göndermek
 3. Face sayfalarına arka arkaya belli aralıklar olmaksızın sürekli aynı şeyleri paylaşmak
 4. Face sayfalarına olduğundan fazla arka arkaya yorum yapmak
 5. Face üzerinden tanımadığınız insanlara sürekli arkadaşlık isteği göndermek
 6. Face üzerinden tanımadığınız insanalra sürekli olarak mesaj atmak.

Eminim ki yukarıdaki işlemlerden birini arka arkaya olduğundan fazla yapmışsınızdır.

Bu işlemi yapman geçici olarak engellenmiş durumda hatası nasıl kaldırılır ?

Bu hatayı kaldırmanın tek yolu beklemektir. Eğer beklerseniz bu hata ortadan kalkacaktır. Cezanın süresini merak edenler olabiliyor. Bu süreyi facebook genellikle vermemektedir. Bu durumda olduğundan fazla sıkıcı olabiliyor. Eğer kaldırmak istiyorsanız en az 2 hafta paylaşım yapmaktan kaçının. Çünkü geçici olarak engellenmiştir ibaresini her gördüğünüzde katlanarak ceza almaya devam ediyorsunuz.

Facebook arkadaş listemdekilere mesaj atamıyorum ?

Dediğimiz durum bunda da geçerlidir. Eğer başkalarını Facebook üzerinden fazla rahatsız ettiyseniz Facebook sizi geçici olarak engellemiştir bu durum 1 hafta içerisinde çözülüyor ama o esnada Facebook profilinizden kesinlikle başkasını eklemeyin, mesaj atmayın ve beğenmeler paylaşımlar yapmayın.

Facebook yorum yapmam geçici olarak engellenmiş ne yapabilirim ?

Face üzerinden olduğundan fazla yorum yapmanızdan dolayı Facebook sizi geçici engelleyebilmektedir. Bu nedenle dikkat etmeniz gereken husus 2-3 hafta hiçbir şekilde yorum yapmayınız. Beklemede kalınız ve geçici bir engelleme olduğu için belli bir süre sonra açılacaktır.

Unutmayın Facebook üzerinden fake hesap oluşturduğunuz taktirde bundan spam vb işlemler yaptığınızda Facebook profilinizi engelleyebilir hatta kapatabilir. Eğer orjinal hesap kullanıyorsanız engellenen özelliği belli bir süre kullanmayınız. Benim önerim en az 1 ay kullanmamanız.

Daha detaylı bilgileri facebook.com‘dan alabilirsiniz.

10 thoughts to “Facebook geçici engellenme durumu nasıl kaldırılır ?”

 1. Tebrik ederim iyi saçmalamışsınız beklemeyi bizde biliyoruz ne demeye konu açtın öyleyse?

 2. Teoman burada tecrübemizi paylaşıyoruz gereksiz bilgi paylaşmıyoruz. Eğer inanmıyorsan denersin yada çözümün varsa söylersin.

 3. ya arkadaşım sabah kalktım facebook acılmıyo şifre hatası verdi sanırım on kez deiştim sifrey girdie sonra cepten girmek istedigimde yine şifre hatası verdi on kez kod istedim bukezde geciolarak engellendin fazla girdin diyo nasıl olacak bu iş şimdi herseferinde sifre girdim

 4. engel vereceksen facebook önce bir uyarı mesajı at. 5 grupta paylasım yaptım .tak engeli_ kısıtlamayı bastın .yazık bizeki senin kölen olmusuz.

 5. Arkadas madem yorum ve paylara kota koyuyor ozman facebookta grup lar cpk sacma abiii ilk hafta kistlamanin kalkmasini bekledim kalkti kalktiktan sonra sabirim 2 yada 3 gun sonra tak 1 hafta daha kisitlama geldi ozman facemi komple iptal etsin boyle bi sacmalim olamaz yorum ve paylasim kotasiz olsun bu neyaa faceye ne benim nekadar yorum ve pay yaptigimdan istedigimm kadar yaparim bu facebook sozlesmesinde yer aliyor mu? Bilgisi olan varmi?

 6. arkadaş larıma mesaj atamiyorum üstünde geçiçi olarak engelen miş bazıları öyle bazıları öyle deyil bazılarla konuşuyorum bazılarla konuşamiyorum onlar bana besaj atıyorlar ben onlara atamiyorum mesaj neden böyle olmuş acaba biyardım etseniz cok sevinirim

 7. Engelin sebeplerinden biride arkadaş listemizdeki 1 yada daha fazla kişinin bu bir spam diye şikayet ermiş olması buda neden olabilirmi acaba

 8. Arkadaşlarımın paylaştıklarını beğendiğim için engel yiyorum bu gerçekten çok saçma ve mantıksız, Facebook farklı insanlarla tanışmak arkadaş olmak ve oraya koyduğunuz beğen butonu ile bu paylaşımları beğenmek için bunun için kurulmadı mı peki bu engellemeler nerden çıkıyor niye sebebi ne arkadaşlarım paylaşım yapacak bende bunu beğeneceğim haliyle ben artık bu engellemelerden çok sıkıldım 1,5 aydır sürekli günde 20 saat beğeni engelim var bu böyle devam ettiği sürece ben hesabımı süresiz donduracağım ve benim gibi böyle düşünen çok sayıda insan var bence, facebook bu yüzden yüz binlerce kullanıcısını kaybedecek,durumları beğenme engellerinin şahsım adına bu engelin kaldırılmasını istiyorum!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.