chatwalk

Chatwalk üyelik nasıl iptal edilir ?

chatwalkSosyal medyanın gelişmesi ile birlikte chat sitelerine ne kadar rabet azalsada mobil servislerden olan Chatwalk isteğiniz olmadan kayıt olabiliyorsunuz.  RETROMEDYA tarafından kurulan 3300 Chatwalk sistemi nedir nasıl çalışır bu makalemizde açıklamak istiyorum.

Bu yapılanı biz yapmış olsak sanırım dolandırıcı olarak anılırdık ama herşey kılıfına uydurulmuş bir şekilde sizlere sunuluyor ve hiçbir hak iddia edemiyorsunuz paşa paşa da gelen faturayı ödemek zorunda kalıyorsunuz.  Chatwalk ile ilgili yorumlarınızı lütfen konumuzun altında bulunan yorum kısmıdnan bize ulaştırınız.

3300 Chatwalk Nedir ?

http://www.chatwalk.com adlı siteden ayrıntılı detay bulabilirsiniz. Chatwalk sms üzerinden sohbet kanallarına kayıt olmanızı ve oradan konuşmanızı sağlayan bir sistem. 2 milyon kullanıcısı olduğu iddia ediliyor. Benim gibi istemsiz yakalanan bir çok insan olabilir.

3300 Chatwalk’tan Mesaj geliyor nasıl kayıt oldum ?

Chatwalk kayıt olmanız için sizin onay mesajı atmanıza gerek yok. 20.06.2014 tarihinde Chatwalk firması ile yaptığım görüşmede engelli sitelerden birine girerek bizim virüslerimizden birine tıklamışsanız otomatik kayıtınız alınmıştır diyor. O tuşa tıklamanız şartları kabul ettiğiniz anlamına geliyormuş. Eğer mobil internet kullanan biri iseniz bu tip sıkıntı yaşamanız normal. Önleminizi hemen alın ve size gelen ilk mesajdan sonra iptal ettirmeyi unutmayınız.

3300 Chatwalk onayım olmadan üye nasıl yapabilir ?

Yukarıda belirttiğimiz gibi sizin herhangi bir siteden yanlışlıkla tıklamanız yeterli. Mobil internet kullanıyorsanız yanlışlıkla tıkladığınız link sonucu sizin kayıtınız alınıyor ve üyeliğinizin başladığına dair bilgi mesajı alıyorsunuz. Bu bilgi mesajını yasal olarak atmaları gerekiyor. Ama onay vermenize gerek olmadan kayıt yapabiliyorlarmış. Ben tıklamadığım halde sisteme kayıt oldum eğer kötü niyetli biri iseniz arkadaşlarınızu bu sisteme kayıt edebilirsiniz =)

3300 Chatwalk nasıl iptal edilir ?

Chatwalk iptal etmek için KULLANICI IPTAL yazıp  3300 mesaj atabilirsiniz yada 0 555 738 33 00 – 0 532 755 77 75 – 0 212 987 30 73 numaralarını arayarak iptalinizi sağlayabilirsiniz. İptal edildiğine dair teyit mesajını mutlaka almalısınız. Aksi taktirde mesajlar gelmeye devam edecektir.

Chatwalk sms ücretleri ne kadar ?

Chatwalk Turkcell operatöründeyseniz her sms 0.5 TL, Avea ve Vodafone’da iseniz 0.4 TL’dir. Kayıt için Turkcell 0.9 TL, Avea ve Vodafone ise 0.4 TL almaktadır.

Chatwalk nasıl şikayet edebilirim ?

Chatwalk şikayet edeceğiniz bir merci varmı tam olarak bilmem ama BTK’ya şikayet edebilirsiniz sanırım sonucunda bilişime giriyor. Yada faturanız geldiğinde yaşadığınız ilde bulunduğunuz ilçeye bağlı Kaymakamlıklara giderek Tüketici hakm heyetine başvurup para iadesini talep edebilirsiniz. 1999 yılından beri internet sektöründeyim ilk defa böyle bir sıkıntı ile karşı karşıya geldim.

 

3 thoughts to “Chatwalk üyelik nasıl iptal edilir ?”

  1. bu rezillikten ben de payımı aldım. virüslü bir siteye tıklayınca istemeden üye oldum. sonra 3300 dan gelen mesajları spam kutuma yönlendirdim. bu arada iptal için şu numaraya mesaj atın uyarısınıda görmedim. veya spam mesaja niye yanıt vereyim ki diye ciddiye almadım. 1 ay önce oldu bunlar. faturam gelince, +75 tl fazla olarak, meseleyi biraz kurcaladım ve spam kutumdaki 100lerce gelen mesajı gördüm. yapacak bir şey yok. ödeyeceğim. veya ödememek gibi bir şansım var mı bilmiyorum. iptal için şu numaraya mesaj atın diye bir mesaj bulamadım. ama silmiş olabilirim. ama iptal için yapılacaklardan önce bir sürü kızdan mesaj geldi ve ben bütün mesajları spama gönderdim. iptal bilgisi ondan sonra gelmiş olabilir. sadece sinirleniyorum. bizim ülkede mi olmak zorunda bu dolandırıcılar. yüzlerce web sitesi geziyorum böyle rezillik görmedim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.